Bodrum İnşaat Tadilat Hizmetleri
Bodrum İnşaat Ürünlerimiz
Bodrum İnşaat Dekorasyon Hizmetleri

Bodrum Mutfak Tadilatı

Bodrum İnşaat Bodrum Mutfak Tadilat ve Onarımı

 

 

Mutfak yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

 

Daha önce böyle bir girişiminiz olmadıysa aşşağıdaki maddeleri dikkatlice okuyup ona göre davranmanızı öneriyoruz. Mutfak dekorasyon için gerekli tüm bilgiler…

 

1- Mutfak tadilatınıza başlamadan önce mutlaka mutfakcınızla görüşüp projenizi çizdirin

Nedeni : Tadilatınızı bitirdiğinizde mutfakcınız farklı birşey önerdiğinde değişiklik yapmak için çok geç olabilir.

 

2- Proje aşamısındayken gerek mutfak dolabınızda gerek mutfağın diğer kısımlarında kullanılacak tüm malzeme ve bu malzemelere ait mataryelleri belirleyin

Nedeni: Malzemeler ve mataryaller zamanında belirlenmediği zaman sonradan renk tutturma konsept uygulama gibi unsurları beğeninize sunmak oldukça zor olabiliyor

 

3- Mutfağınızda kullancağınız cihazlara karar vermelisiniz

Sebebi : Cihazlarınızın ank olup olmaması ve buzdolabınızın ölçüsü mutfağınızda bir çok teknik ölçü durumu yaratmaktadır

 

4- Mutfakcınızın yönlendirmeleri çerçevesi içinde mutfağınızın söküm işine başlayın

Sebebi : Söküm esnasında hangi duvarın yıkılacağı veya kartonpiyerin uzuyacağı kırılmaya gerek olmadığı veya zemin seramiklerininde sökülmesi gibi bir çok hususun göz önünde bulundurulması gerekir

 

5- Mutfakcınızın yönlendirmeleri çerçevesi içinde mutfağınızın elektrik su gaz seramik örme işinizi yaptırın

Sebebi : Mutfakcınız elek su gaz yerlerinizi sizin projenize uygun ve göz zevkinizi bozmayacak şekilde yerleştirecektir ve bazı teknik kısımlarında dünya standartı çerçevesi içinde olacağıda göz önünde bulundurulacaktır

 Bu sıralamayı izlediğiniz taktirde işin gerisi mutfakcınızın gelip güzel bir montaj yapmasına kalıyor

 

* Yapılacak dolap mevcut su elk gaz tesisatına uymak zorunda olduğu için kullanışsız bir çizim olabiliyor

*** Tesisatlar mimarınızın istediği yere çekilmediğinde dolaplar olup olmadık yerlerinden kesiliyor ve çirkin oluyor

 

* Pencere yükseklikleri alçak oluyor ve dünya standartında dolaplar üretilemediği için projeniz ergonomik olmuyor

 

* Seramik ve dolap renklerine aynı zaman içerisinde karar verilmediği için seramiğinize uygun dolap renkleri bulunamıyor

 

* Çok güzel bir mutfak dolabı yapılıyor fakat mutfak kapısı sonradan mekana uymadığı için sökülüyor yapılan boya veya seramikler zarar görebiliyor

 

* Dolaplar takıldıktan sonra boyacı gelip tavanı bir kez daha boyuyur ve dolaplar zarar görüyor

 

* Tesisattan dolayı evye nizin yönü istediğimiz gibi olmayabiliyor

 

* Gereksiz duvarlar bacalar yıkılmadığı gibi bazen yıkılmaması gereken duavarlar maalesef yıkılabiliyor

 

* Seramik örülmemesi gereken yerlere seramik örülüyor ve dolap montajında sorun yaşanıyor

vb… 

Modern mutfak önerileri

 

* Ankastre cihaz kullanın

 

* Buz dolabınızı mümkün mertebe beyaz almayın

 

* Dolaplarınızı tavana kadar yapmayın

 

* Mutfağınıza kartonpiyer yapılacaksa projenize uygun yaptırın

 

* Işıklandırmanıza özen gösterin

 

* Duvarlarınızın tamamını seramik yaptırmayın

 

* Tezgahınızı mümkünse doğal ürünlerden seçin

 

* Tezgah duvarınızda ve zeminde dolaplarınıza uygun ürünler kullanın

 

* Bulaşık makinanız solo olsa bile mutlaka dolapcınızdan kapak isteyip saklayın

 

* Aspiratör yerine davlumbazı tercih edi

 

* Bacalı kombi yerine hermatik kombi seçin

 

* Dolaplarınızda aksesuar olarak mutlaka kaliteli ürünleri tercih edin

 

 


Kullanışlı Mutfaklar İçin 8 Özel Fikir

 

Yeni nesil mutfaklar ve tasarımcılar bir zamanlar hayal olan çoğu şeyi evlerimizin içine yerleştiriyor! Elbette evin belki de en işlek odası olan mutfaklar için de harika fikirler var. Biz de bu yazımızda o harika fikirlerden 8 tanesini bir araya getirdik!

 

Ambalaj ve folyolar için bir çekmece. Çoğu zaman alüminyum folyo ve streç film rulolarını aynı çekmeceye koyarız. Kimi zaman açılırlar veya sığmayarak fazla yer kaplarlar. Düzenli tutmak zor olabilir. İşte bu çekmece bunun için yapılmış! Ruloların boyutuna uygun hazırlanan bölmeler sayesinde kaymadan,açılmadan yerli yerinde duracaklar.

 

Oklava ve merdaneler için bir yer. Tıpkı rulolarda olduğu gibi ağır merdanelere ve uzun oklavalara yer bulmak her zaman mümkün olmayabilir. En nihayetinde pasta ve hamur işleriyle uğraşmaktan zevk alıyorsanız bir çok merdaneniz de olabilir. Bu tasarım onları düzenlemenizi kolaylaştıracak. Tezgahın hemen sonuna eklenen bu bölmenin de özel tasarlanmış olması gerekiyor.

 

Suyu açıp kapatma pedalları. Elleriniz doluyken muslukları açıp kapatmak zor olabilir ve karmaşa yaratır. Bu tasarım da buna yönelik. Tesisatla bağlantılı olarak mutfak dolabının en altında yer alacak bu pedallarla sıcak ve soğuk su arasında geçiş yapmak,tamamen açıp kapatmak çok kolay.

 

Tezgah üstü kompostlama ünitesi. Tezgahınız küçük ve çabuk karışıyor,çöp kovanız ise dolu. İşte o anda bu ünite devreye giriyor. Çöpleri ve atıkları içine sürükleyip atın,ortadan kalksın!

 

Mikser yuvası. Bu tasarımla mikserinizi sürekli dolaba kaldırmaktan ve yer kaplamasından kurtulacaksınız.Üste doğru açılan kapağı ve çekmece şeklindeki yapısıyla şaşırtıcı derecede fonksiyonel!

 

Mobil tezgah. Tezgahınız küçük olsa bile tekerlekli bir tezgah-dolap ile sorun etmeyeceksiniz! Gerektiğinde çıkartıp kullanabileceğiniz ve ardından yerine geri sokabileceğiniz bu tezgah oldukça kullanışlı.

 

Tabure çekmecesi. Mutfak dolaplarınız çok üstte ve içinde birçok şey mi saklıyorsunuz? Haliyle ulaşmak ve indirip geri koymak zor mu oluyor? O halde bir tabureye ve elbette bu çekmeceye ihtiyacınız var! Bu ultra gizli ince çekmece ayağınızın bir dokuşunuyla açılıp kapanabilen bir sisteme sahip.

 

Evcil hayvanlar. Her ne kadar alışıldık olmasa da mutfağınız sizin beslenmeniz için iyi bir yer olmakla birlikte hayvanlarınız içinde öyledir. Ancak su ve yemek kapları ayağınıza dolanabilir,dostunuz alıp mutfakta köşeden köşeye gezdirebilir. Bu tasarım bunu önleme imkanı sağlıyor. Ayrıca ilaçlar,oyuncaklar,ödül mamaları ve tasmalar için çekmece ve bölmeleri mevcut.

 Mutfak Pencereleri İçin Klasik ve Yaratıcı Fikirler

 

Mutfağınızın modelini seçtiniz,alışverişlerinizi tamamladınız ancak pencerelerinizi de değiştirmek istiyorsunuz. Bu yazımızda sizler için kullanışlı,klasik veya yaratıcı tam 13 pencere seçeneğini bir araya getirdik!

 

Lavabonun üzerinde. Mutfak pencerelerinde alışılmış düzen lavabo üzeri veya sağ tarafında konumlandırmaktır. Sebzeleri yıkarken,yiyecek hazırlarken veya temizlik yaparken boş duvara değil dışarıya bakmak isterseniz lavabo üstü pencereler tam siz göre! Pencerenin altında kalan duvara da nemden ve ıslaklıktan koruyacak bir kaplama uygulayarak mutfağınıza ışıklı günler getirebilirsiniz.

 

Üst dolaptan pencereye. Mutfağınızdan birkaç dolabı eksiltmeye ne dersiniz? Üst dolaplarınızın yerine pencere yaparak mutfağınıza üstten gelecek bir aydınlık ve güzel bir görünüm katmış olacaksınız. Şayet üst dolapları kaldırmanın depolama alanınızı etkileyeceği konusunda endişe ediyorsanız bunu da tabandan tavana dolaplar ile çözebilirsiniz. Ayrıca bu pencerelerin dışarı doğru olması alandan çalmamasına neden olur. Tabandan tavana dolaplar ise buzdolabı alanı oluşturabilir.

 

Geniş pencereler. Mutfağınız genişse ve depolama açısından size yeterli olduğunu düşünüyorsanız fazlalıkları ortadan kaldırmaya ne dersiniz? Üst dolaplara,hantal raflara gerek duymuyorsanız mutfağınızda geniş pencereler için yer var demektir. Ada tipi bir mutfağınız varsa ada altındaki dolapları dilediğinizce geniş tutabilirsiniz. Açıkçası mutfaktaki işe yaramaz her şeyden kurtulup böylesine ferah pencerelere sahip olmak harika olurdu!

 

Yüzen raflı pencereler. Pencerelerinizin önünde yer alacak duvara monteleyeceğiniz raflar çok fonksiyonel olacaktır. Rafların sunduğu alan biraz kısıtlı olsa da hem pencerelerinizden hem de raflarınızdan feragat etmemiş olacaksınız. Bir taşla iki kuş!

 

Depolama alanını korumak. Gözünüzü korkutmayın ve yaratıcı olun! Mutfağınızda pencerelerinizi maksimize etmek ve tezgah/depolama alanı açmak için hala bir yer vardır.

 

Ada karşısı. Misafirlerinize etkileyici bir manzara sunmak istiyorsanız adanın (veya masanın) karşısında büyük bir pencereye yer verebilirsiniz.

 

Düşük pencere. Üst dolaplarınız çok geniş ise tezgah ve dolaplar arasına dar da olsa bir pencere koyabilirsiniz. Böylece depolama alanından kaybetmeden ışık alırsınız.

 

Yüksek pencere. Üst dolaplarınızın olmadığı bir duvara pencere istiyorsanız fakat gizlilik sizin için ön planda ise yüksek pencereleri denemelisiniz!

 

Vurgu pencereleri. Pencereleri,evinizin mimari özelliklerini vurgulamak için de kullanabilirsiniz.

 

Köşelere vurgu. Köşe dolapları kullanmak ve köşelere bir şeyler sığdırmak zor olabilir. Bu açıdan köşeleri pencereyle değerlendirmeniz çok doğru olacaktır.

 

Küçük mutfaklar için. Küçük mutfaklarda alanı genişletmenin en iyi yolu pencereleri büyük veya bol tutmaktır. Potansiyel depolama alanını kaybetmeyecekseniz yada kalan size yararlı olacaksa bu öneriyi değerlendirmelisiniz.

 

Pencere konumları. Güneş,pencerelerin yerini belirlemede en önemli faktördür. Doğuya bakan pencereler sabahları fazlasıyla ısı ve ışıktan yararlanacaktır. Kuzeye bakan pencereler özellikle soğuk iklimlerde fazlasıyla ısı kaybına neden olur. Güneye bakan pencereler ise güneşten ısı ve ışık bakımından en fazla kazancı elde edenlerdir. Batıya bakan pencereler, yoğun akşam üstü güneşiyle akşam yemeği hazırlarken can sıkıcı olabilir.

 
bodrum banyo, bodrum banyolar, bodrum banyo tasarımları, bodrum bathroom, bodrum bedroom, bodrum dekorasyon, bodrum design, bodrum ev tasarımları, bodrum genç odası, bodrum ilginç tasarımlar, bodrum italyan mutfak, bodrum japon mutfak, bodrum küçük lüks banyolar, bodrum kız çocuk odaları, bodrum kız çocuk odası, bodrum luxury, bodrum luxury bathroom, bodrum lüks, bodrum lüks banyolar, bodrum lüks tasarım, bodrum lüks tasarımlar, bodrum lüks yatak odaları, bodrum lüks yatak odası, bodrum mobilya, bodrum modern banyolar, bodrum modern mutfaklar, bodrum modern yatak odaları, bodrum mutfak, bodrum mutfaklar, bodrum mutfak tasarımları, bodrum oturma odaları, bodrum oturma odası, bodrum tasarım, bodrum televizyon, bodrum villa, bodrum yatak, bodrum yatak odaları, bodrum yatak odası, bodrum yemek odası, bodrum çalışma masaları, bodrum çalışma masası, bodrum çocuk odaları, bodrum çocuk odası, bodrum şömine, bodrum şık tasarımlar

 

Hayallerimizi süsleyen, gördüğümüzde bizi mutlu eden, moralimiz ne kadar bozuk olursa olsun keyfimizi yerine getiren ve bizi motive eden fotoğrafları paylaşmayı, onlar hakkında konuşmayı sizin gibi biz de çok seviyoruz.

 

Sevdiğimiz, güzel bulduğumuz ne varsa, bir araya toplayarak başladığımız bu serüven tıpkı bizim gibi olan yüzbinlerce kişinin de katılımıyla hızla büyüdü ve ihtiyacımız olduğunda her zevke uygun fikirler bulabileceğimiz bir arşive dönüştü.

 

 

El Yapımı Hediyeler

Bodrum Küçük Banyo Fikirleri

Eski Mobilyaları Yenilemenin 8 Yolu

Bodrum Pembe Oturma Odaları ve Salonlar

Bodrum Ultra Lüks Oturma Odaları

Bodrum Balayı İçin 31 Romantik Mekan

Bodrum Rüya Gibi Kış Bahçesi

Bodrum Mavi Mutfaklar

Mükemmel Oturma Odaları

 

BODRUM DEKORASYON HİZMETLERİMİZ

CAFE DEKORASYON

BAHÇE DEKORASYON

TERAS DEKORASYON

EV DEKORASYON

SAHİL RESTAURANT DEKORASYON

BODRUM TADİLAT HİZMETLERİMİZ

 

Banyo Tadilatı

Mutfak Tadilatı

Anahtar Teslim Tadilat

Çatı ve Zemin İzolasyon

Mantolama ve Sıva

İç ve Dış Boya İşleri

Mermer ve Seramik Uygulamaları

Taş Duvar İşleri

 

BODRUM DİZAYN HİZMETLERİMİZ

 

Pergole Yapım ve Onarım

Bodrum Bahçe Mobilyaları

PVC Doğrama Pimapen

Cam Balkon Kış Bahçesi

Duvar Kağıdı

Yapay Havuz ve Şelale

 

BODRUM DİZAYN ÜRÜNLERİMİZ

 

Bahçe Mobilyaları

İç Mekan Mobilyaları

Özel Tasarım Ahşap İmalatı

Özel Tasarım Mobilyalar

Bodrum Masa ve Sandalye

Büro Mobilyaları

Bodrum Parke

Bodrum Pergole

Bodrum Hazır Mutfak

Bodrum Kış Bahçesi

Bodrum PVC Doğrama

Bodrum Seramik

Bodrum Ferforje

Bodrum Banyo Dolapları

Bodrum Raf Sistemleri

Bodrum Sürgülü Dolap

Bodrum Duvar Üniteleri

Bodrum TV Üniteleri

 

BODRUM MEKANİK

BODRUM TESİSAT

BODRUM MÜHENDİSLİK

BODRUM TADİLAT

BODRUM DEKOR
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.84775.8712
Euro6.55036.5766
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat
Üyelik Girişi
Site Haritası
Site Menüsü
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret22239